Jak prawidłowo pozbyć się starych mebli? Eksperci wyjaśniają

odpady24h.pl - odpady wielkogabarytowe WEW

Przychodzi moment, kiedy każdy z nas staje przed koniecznością odświeżenia mieszkania, a dokładniej mówiąc całego wyposażenia meblowego. Podchodzimy do tego z ogromnym entuzjazmem, w końcu kto z nas nie lubi zapachu oraz świeżego wyglądu nowych mebli? Problem pojawia się, gdy widzimy stertę starych rzeczy, których trzeba się pozbyć. Czy umieszczenie ich w koszu na odpady komunalne jest uznawane za słuszne postępowanie? Oczywiście, że nie! Pojawia się zatem kluczowe pytanie – co zrobić ze starymi meblami? Odpowiedź znajdziesz w naszym niniejszym wpisie! Zapraszamy do czytania!

Co to są odpady wielkogabarytowe? Poznaj dokładną definicję

Na samym wstępie zajmijmy się dokładnym wyjaśnieniem, co należy do odpadów wielkogabarytowych. Jak sama nazwa wskazuje, są to śmieci, które wyróżniają się rozmiarem, a także wagą. Głównie ze względu na to nie mogą być umieszczone w koszach komunalnych, po prostu się tam nie mieszczą. Wśród odpadów wielkogabarytowych wyróżnia się:

 • łóżka,
 • wersalki,
 • fotele,
 • krzesła,
 • meble ogrodowe,
 • dywany,
 • duże zabawki dziecięce,
 • łóżeczka dziecięce,
 • wózki,
 • rowery.

Warto wiedzieć, że utylizacja odpadów wielkogabarytowych musi być przeprowadzona zgodnie z wytycznymi. Niekiedy jednak zdarzają się osoby, które do kontenerów na śmieci wielkogabarytowe wrzucają niewłaściwe rzeczy. Mowa tutaj m.in. o:

 • urządzeniach elektronicznych,
 • oponach, a także innych częściach pojazdu
 • fotelikach samochodowych,
 • opakowaniach po farbach,
 • grzejnikach,
 • wszelkich pozostałościach budowlanych.

Masz stare meble i nie wiesz co z nimi zrobić? Przedstawiamy kilka propozycji

Teraz kiedy już wiesz, co to są odpady wielkogabarytowe możemy przejść do omówienia kolejnej kwestii związanej z ich pozbyciem się. Jednym ze sposobów jest sprzedaż pod warunkiem, że wszystkie meble są w dobrym stanie i nie mają oznak zbyt dużych zniszczeń. Na rynku meblarskim można znaleźć wielu miłośników staroci, którzy hobbystycznie zajmują się renowacją starych mebli. Doskonale wiemy, że nie każdy ma możliwość wyboru tego rozwiązania. Znalezienie chętnego kupca może zająć trochę czasu, co wiąże się z koniecznością właściwego przechowywania mebli, a przecież nie wszyscy mają na to miejsce. Kolejnym sposobem jest samodzielny wywóz do PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z reguły miejsca te znajdują się obrzeżach miasta, co nakłada na Ciebie konieczność załatwienia transportu. Niestety, ale wywóz odpadów wielkogabarytowych na własną rękę ze względu na ich rozmiar oraz wielkość może okazać się znacznie utrudniony.

odpady24h.pl - odpady wielkogabarytowe 2

Samodzielne pozbycie się odpadów wielkogabarytowych nie wchodzi w grę? Zleć to fachowcom

Naszą najlepszą odpowiedzią na pytanie, co zrobić ze starymi meblami jest zlecenie ich wywozu firmie zewnętrznej. To właśnie ten sposób ściąga z Ciebie problem związany z transportem, ale nie tylko! Powierzając odpady wielkogabarytowe specjalistom, zyskujesz pewność, że ich utylizacja zostanie przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Skoro już o przepisach mowa musimy zaznaczyć, że nielegalne pozbycie się śmieci wielkogabarytowych wiąże się z wysokimi karami finansowymi. Mówiąc o nielegalnym pozbyciu się mamy na myśli nie tylko wyrzucenie ich do przydomowych koszy, ale także wywóz do lasów czy spalenie! Takie zachowanie stwarza niebezpieczne warunki dla całego środowiska!

Profesjonalny wywóz odpadów wielkogabarytowych rzetelnie wykona nasza firma Odpady24h! Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, wybierzesz wielkość kontenera, a my zajmiemy się jego podstawieniem oraz odbiorem. Właśnie w tak prosty sposób niwelujesz ryzyko związane ze złamaniem obowiązujących przepisów i pozbyciem się śmieci w niewłaściwy sposób. Nie zastanawiaj się dłużej! Jeśli masz stare meble i nie wiesz co z nimi zrobić, to właśnie my jesteśmy Twoim rozwiązaniem! Zainteresowanym Klientom oferujemy elastyczne warunki umowy, a także konkurencyjne ceny! Sprawdź już teraz! Serdecznie zapraszamy!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *