Remont? Odpady 24h wiedzą, z czym się wiąże!

Proces remontowania mieszkania należy często do skomplikowanych i wymagających. W zależności od tego, na jakim obecnie etapie się jest, podejmuje się wiele decyzji i prac w trosce o to, by efekt końcowy był zaskakujący. Jednak nie tak szybko… w końcu nieodłącznym elementem każdej budowy są odpady poremontowe. Współcześnie istnieje kilka odpowiedzi na to, gdzie wyrzucić gruz po remoncie. Dziś przedstawiamy kilka z nich, pozostawiając do decyzji indywidualnej najlepsze wyjście z możliwych. Najpierw jednak należy dowiedzieć się, co mówi o tym prawo. Odpady poremontowe (a raczej ich znaczna większość) nie są klasyfikowane jako odpady komunalne, zaś ich wyrzucenie do pojemników przeznaczonych na wcześniej wspomniane odpady jest nielegalne i wiązać się może z grzywną w wysokości 500 złotych. Niestety, wiele odpadów budowlanych zawiera niebezpieczne substancje, których niewłaściwe zagospodarowanie (spalenie/wywiezienie do lasu) niesie olbrzymie konsekwencje wobec środowiska. Z drugiej strony odpady budowlane mogą zawierać cenne surowce, które nadają się do odzysku lub recyklingu.

Gmina, potencjalnie zainteresowani i my. Sposoby na odpady po remoncie

Niektóre gminy proponują kilka razy w roku usługę bezpłatnego odbioru odpadów po remoncie. W tym celu warto skonsultować się z obsługującym nasz obszar przedsiębiorstwem komunalnym i dowiedzieć się o aktualnie dostępnych możliwościach. Jeżeli odpadów jest jednak zbyt wiele, należy złożyć je w Punkcie Selektywnej Zbiórki odpadów komunalnych – należy jednak dysponować odpowiednim pojazdem, który jest zdolny przewieźć. Posiadając czas i możliwości, można również poszukać potencjalnie zainteresowanych w sieci. Istnieją bowiem firmy i osoby, które chętnie odkupią gruz. Wywóz śmieci po remoncie w ten sposób jest rozwiązaniem niebywale praktycznym, lecz jednocześnie mało ekologicznym. Odpad przeznaczany później na podbudowę lub wyrównanie gruntu nie zostaje zabezpieczony i zanieczyszcza glebę. Warto stronić od tego rodzaju rozwiązania, gdyż jest ono nieodpowiedzialne. Jeżeli priorytetem jest pozbycie się śmieci po remoncie w legalny i atrakcyjny cenowo sposób, najlepszym wyjściem będzie zamówienie profesjonalnej usługi, jaką jest wywóz odpadów budowlanych. Poremontowe sprzątanie nigdy nie było łatwiejsze! Nasza firma dysponuje kilkunastoma kontenerami, dzięki czemu chętnie zajmiemy się Twoją sprawą! Łączymy w sobie zalety wymienionych wyżej opcji – z tym, że jesteśmy lepsi.

Wywóz odpadów budowlanych 2

Gdzie wyrzucić gruz po remoncie? O współpracy z Odpady 24h

Niezależnie od tego czy jesteś fachowcem czy może samoukiem, który przeprowadził remont swojego mieszania – pomoc Ci się należy! Jeżeli Twój wybór padł na kontenery budowlane, zapraszamy do kontaktu. Znamy się na nich jak mało kto i chętnie pomożemy w wyborze najlepszego dla Ciebie kontenera. Kompleksowo zajmujemy się wywozem odpadów budowlanych, oferując naszym Klientom szeroki wachlarz możliwości do wykorzystania. I ty możesz zadbać o otaczające Cię środowisko i wybrać sprzęt, dzięki któremu unikniesz kar pieniężnych. Umawiając się z nami na wybrany termin masz pewność, że o danej godzinie pojawimy się wraz z kontenerem we wskazanym miejscu. Z naszymi Klientami gramy w otwarte karty, oferując kompleksową usługę podstawienia kontenerów na odpady budowlane. Remont wcale nie musi kojarzyć się z chaosem. Współpraca z nami jest tego dokładnym przykładem! Śmieci poremontowe? Poradzimy sobie z nimi natychmiast!

Odpady poremontowe w recyklingu – co trzeba wiedzieć?

Co roku w UE produkuje się około 750 milionów ton odpadów rozbiórkowych i budowlanych. Stanowią one 25-30% wszystkich unijnych odpadów. Priorytetem dla Unii Europejskiej jest znalezienie ścieżek, dzięki którym nieszkodliwe odpady poremontowe mogły zyskać nowe życie, poprzez ponowne ich wykorzystanie. Aby zminimalizować wpływ branży budowlanej na środowisko, my również przykładamy rękę do zmniejszenia ryzyka zanieczyszczeń gleby odpadami powstałymi na wskutek budowy – wywóz odpadów budowlanych przebiega u nas w zgodzie z wszelkimi normami bezpieczeństwa i wymogami dotyczącymi dbania o środowisko. Korzystając z naszych usług czynisz dobrze nie tylko dla siebie, lecz również dla otaczającej Cię przyrody. Śmieci poremontowe to rozległy temat, który stale staje się elementem dyskusji w kręgach specjalistów. Decyzja o wypożyczeniu kontenera wydaje się niewielkim krokiem, jednak jeżeli coraz więcej osób będzie świadoma korzyści wynikających z odpowiedzialnego korzystania z wywozu odpadów budowlanych, tym mniejszy będzie procent ich obecności na świecie.