Utylizacja sprzętu elektronicznego krok po kroku – sprawdź, co musisz wiedzieć

wywóz śmieci we Wrocławiu WEW

Aktualnie można zauważyć naprawdę imponujący rozwój technologii. Efektem tego są profesjonalne urządzenia, których głównym zadaniem jest ułatwianie nam codziennego funkcjonowania. Każdy z nas posiada w swoim zaciszu domowym sporą ilość sprzętu elektronicznego, który pomimo innowacyjności potrafi być zawodny. W niektórych przypadkach naprawa jest po prostu nieopłacalna. Pojawia się zatem pytanie – gdzie wyrzucać śmieci elektroniczne? Przeczytaj nasz niniejszy artykuł i poznaj odpowiedź!

Co kryje się pod pojęciem śmieci elektroniczne? Uchylamy rąbka tajemnicy

Elektroniczne śmieci bądź inaczej zwane elektroodpadami to szeroka grupa, wśród której wyróżnia się m.in.:

  • lodówki,
  • pompy ciepła,
  • lampy fluorescencyjne,
  • sprzęt komputerowy,
  • sprzęt AGD – drukarki, mikrofalówki itd.,
  • zabawki elektroniczne,
  • telefony,
  • kalkulatory,
  • baterie.

Dlaczego prawidłowa utylizacja sprzętu elektronicznego jest tak ważna? Odpowiedź jest bardzo prosta! Wszystkie urządzenia mogą emitować do otoczenia niebezpieczne związki chemiczne mające negatywny wpływ zarówno na ludzi, jak i zwierzęta oraz rośliny. Mówiąc w skrócie, ich niewłaściwe pozbycie się może doprowadzić do skażenia środowiska.

Nielegalne wyrzucanie elektroniki – poznaj stanowisko prawne

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że przepisy prawne ściśle określają, jak powinno wyglądać złomowanie sprzętu elektronicznego. Warto mieć świadomość, że jakiekolwiek uchybienia są surowo karane. Pod żadnym pozorem śmieci elektroniczne nie mogą zostać umieszczone w koszach na odpady komunalne lub co gorsza, porzucone w lesie. Za takie zachowanie na osobę, która nielegalnie pozbyła się urządzeń elektronicznych, nakładana jest kara pieniężna, która może sięgać do nawet 5 tysięcy złotych.

Wywóz elektro śmieci

Sprawdź, jak powinna wyglądać utylizacja zużytego sprzętu elektronicznego

Powołując się na przepisy prawne, istnieje kilka sposób na pozbycie się elektrośmieci. Jednym z nich jest utylizacja sprzętu elektronicznego w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK). Pamiętaj jednak, że musisz je tam zawieść samodzielnie! Oczywiście zaleca się, aby przed wywozem zadzwonić i sprawdzić, czy możesz przywieźć posiadane przez Ciebie śmieci elektroniczne, ponieważ nie zawsze przyjmowane są od reki. Zdarza się, że sklepy oferujące sprzedaż urządzeń elektrycznych przyjmują stary zużyty sprzęt, co również może być doskonałym sposobem na legalne wyrzucanie elektroniki. Warto jednak wspomnieć, że dla niektórych osób utylizacja urządzeń elektronicznych na własną rękę może okazać się niemożliwa głównie ze względu na wielkość elektroodpadów. W takim razie gdzie wyrzucać śmieci elektroniczne? Najlepszym rozwiązaniem okazuje się zlecenie wywozu firmie zewnętrznej!

Odbierzemy Twoje śmieci elektroniczne i pozbędziemy się ich w legalny i ekologiczny sposób

Dla naszej firmy Odpady24h obecnej w branży już wiele lat utylizacja sprzętu AGD, sprzętu komputerowego oraz wywóz śmieci we Wrocławiu to specjalność! Doskonale znamy obowiązujące przepisy i wiemy, jak powinna zostać przeprowadzona usługa, aby w żaden sposób nie naruszała bezpieczeństwa środowiska, a tym samym nie narażała Cię na problemy. Na życzenie Klientów pod wskazany adres podstawiamy specjalny kontener, gdzie mogą być składowane śmieci elektroniczne. Po ich zapełnieniu zajmiemy się odbiorem kontenera, a także przekażemy odpowiedni protokół potwierdzający, że utylizacja zużytego sprzętu elektronicznego przebiegła zgodnie z obowiązującymi normami. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi fachowcami już teraz! Wyjaśnią Ci warunki współpracy, a także odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania! Gwarantujemy konkurencyjne ceny! Serdecznie zapraszamy!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *