Wiosenne porządki w świetle prawa – co można, a czego robić się nie powinno?

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia – człowiek zaś ma więcej motywacji do tego, by w końcu zabrać się za sprzątanie ogrodu po zimie. Zajęcie te jest czasochłonne, jednak większość właścicieli ogrodów uwielbia pielęgnować należące do nich połacie traw i krzewów. Wszystko po to, by w niedalekim czasie móc cieszyć się odpoczynkiem na łonie uporządkowanej natury. Grabienie liści, przekopywanie roślin, porządkowanie grządek… to tylko niektóre z aktywności, które mają w efekcie przynieść piękny, zadbany ogród. Wiele osób jednak nie zdaje sobie sprawy, że i porządki w ogrodzie należy wykonywać zgodnie z obowiązującymi przepisami. Największy i wieloletni spór dotyczy palenia liści i innych odpadków na własnej posesji. Oficjalnie i na mocy prawa czyn ten jest zabroniony, a za złamanie przepisów obowiązuje kara grzywny, zaczynająca się od kwoty 500 złotych wzwyż. Wiosenne porządki w ogrodzie mogą okazać się więc kosztowne – czy są jakieś alternatywy? Oczywiście. Jedną z nich jest wywóz odpadów.

Wywóz odpadów zielonych i kompostowanie – dwie przyjazne przyrodzie możliwości

Podczas gruntownych porządków dobrze jest wyposażyć się w kontener na odpady. Obecnie na rynku znajduje się kilka firm, które mają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do dystrybucji kontenerów, a wśród nich jesteśmy i my – Odpady 24h. Oferujemy dostarczenie pojemnika w miejsce wybrane przez Klienta, a także jego szybki odbiór po zakończeniu prac w ogrodzie. Opcja ta jest dla każdego, jednak szczególnie poleca się ją właścicielom dużych działek, którym porządki w ogrodzie na wiosnę zajmują dobre kilka dni. Chyba warto napomknąć, iż wypożyczenie kontenera na odpady jest u nas tańsze niż mandat, jaki mógłbyś zapłacić przez palenie liści. Kierujemy się duchem ekologicznego postępu, działając na korzyść przyrody. Wywożone przez nas odpady oddajemy do utylizacji lub recyklingu, dlatego nie musisz martwić się o to, czy zaszkodzisz swojej planecie. Wiosenne porządki w ogródku z naszą firmą nie będą obowiązkiem, a wesołą zabawą, w którą włączyć się może cała rodzina. Dobrym pozbyciem się nadmiaru ilości liści jest ich kompostowanie (w kompostowniku lub workach). Zdrowe kompostowane liście można wykorzystać później jako nawóz do roślin. W zależności od wielkości ogrodu, możesz samodzielnie dokonać wyboru, która opcja (w kompostowniku czy w workach) będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

Wywóz odpadów

Problem z odpadami z ogródków działkowych wciąż żywy?

No dobrze, ale po co właściwie wywozić lub kompostować, skoro można składować? Takie myślenie wciąż tkwi w głowie wielu osób, szczególnie starszej daty. Niegdyś bowiem gałęzie, liście czy resztki ziemi gromadzone były na kupce w wydzielonym miejscu na działce. Jest to spory problem, ponieważ istnieje spore ryzyko wywołania pożaru. Dodatkowo często kupka gałęzi nie do końca jest w stu procentach naturalna… na działkach dostrzega się zbiorowiska śmieci wetknięte pomiędzy ściętymi gałęziami. Oczywiście, jest to wysoce zabronione a za brak porządku można otrzymać karę grzywny. Zwiększanie świadomości wśród właścicieli działek i ogrodów to priorytet w wielu miastach, gdzie prowadzone są spotkania informacyjne dotyczące skutecznych metod ochrony środowiska. Wśród nich często wspomina się wywóz odpadów.

Wiosenne porządki na działce z Odpady 24h!

Porządki w ogrodzie wraz z Odpady 24h to propozycja nie do odrzucenia! Szybko i sprawnie pomożemy Ci w usunięciu bioodpadów z Twojego ogródka, na kilka dni oferując jeden z naszych kontenerów. Co będzie później? Nie musisz się o to martwić! Odbierzemy kontener wypełniony wszystkim, czego tylko chciałeś się pozbyć z ogrodu i wywieziemy go w bezpieczne miejsce, gdzie zostanie poddany procesowi utylizacji czy ponownego wykorzystania. Szanujemy przyrodę i działamy ekologicznie, przez co oferowany przez nas wywóz odpadów nie jest ofertą inwazyjną. Wyróżnia nas również terminowość – jeżeli zamówisz u nas kontener otrzymujesz pewność, że zostanie od dostarczony punktualnie, we wskazane przez Ciebie miejsce. Stała kontrola przepisów i dostosowywanie się do nich czyni nas rzetelnymi, bowiem dostosowujemy się do nawet najwyższych standardów. Porządki wiosenne w ogrodzie nigdy nie były prostsze – gwarantujemy, że Twój ogród zyska zupełnie nowy wygląd po wywozie bioodpadów.