Zanim wynajmiesz, najpierw sprawdź – krótko o pozwoleniach na kontener

Krótko o pozwoleniach na kontener

Wynajęcie kontenera na odpady to świetne rozwiązanie w czasie budowy domu czy organizacji remontu na większą skalę. Nie ma szybszego sposobu na pozbycie się zalegającego gruzu, niż wynajem kontenera na odpady. Zanim jednak zwrócisz się o pomoc, upewnij się, czy aby na pewno nie potrzebujesz zgody na podstawienie kontenera. Pozwolenie będzie Ci potrzebne w przypadku, jeżeli chcesz ustawić kontener na terenie nieruchomości, której nie jesteś bezpośrednim właścicielem; mowa tu przede wszystkim o nieruchomościach wspólnych, takich jak bloki czy kamienice. Wówczas powinieneś złożyć wniosek do wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni (jeżeli kontener miałby stanąć na podwórku czy posesji sąsiadującego budynku) albo do urzędu gminy (w przypadku chęci ustawienia kontenera wszędzie tam, gdzie wyrażenie zgody nie zależy od wspólnoty mieszkaniowej). Inaczej jest w przypadku, gdy chcesz zamówić podstawienie kontenera na swoją prywatną posesję – wtedy nie musisz martwić się o otrzymanie jakiegokolwiek pozwolenia, a jedynie wykonać telefon do naszej firmy i zacząć działać.

Jak przygotować posesję na wynajem kontenera na odpady budowlane?

Pamiętaj, że kontener na odpady dostarczany jest przez samochód ciężarowy – istotne jest więc sprawdzenie, czy powierzchnia jest właściwie utwardzona. Sam dojazd powinien być szeroki i pusty, zaś wjazd na posesję musi zapewniać optymalny promień skrętu dla ciężarówki. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości związane z tym, czy samochód ciężarowy zmieści się na Twoją posesję, zadzwoń do firmy i zapytaj się o wymiary aut, z jakich korzystamy. Obecnie Kontenery24h oferują różne rodzaje kontenerów na odpady, w tym:

  • komunalne;
  • segregowane;
  • budowlane;
  • przemysłowe;
  • wielkoobjętościowe.

W zależności od intencji Klienta, jesteśmy w stanie dopasować kontener do jego indywidualnych potrzeb. Jeżeli więc interesuje Cię wynajęcie kontenera na odpady, znajomość terenu na którym ma znaleźć się kontener to wiedza konieczna. Ułatwi nam to podstawienie odpowiedniego kontenera na odpady. W przypadku wyburzeń i rozbiórki, najlepszym rozwiązaniem jest wynajem kontenera na gruz. To właśnie jego wywóz jest najbardziej opłacalny dla Klienta, gdyż nie wymaga dodatkowego przesortowania, zaś sam odpad można poddać bezpośrednio procesowi recyklingu. Świadomy wywóz odpadów budowlanych minimalizuje zanieczyszczenie środowiska.

Przepełniony pojemnik na odpady budowlane? Nie możesz do tego dopuścić!

Bezpieczeństwo ma szczególne znaczenie na każdym placu budowy (niezależnie od jego wielkości). Podstawienie kontenera to jedno; jako osoba zamawiająca, musisz pamiętać że każdy kontener ma określoną ładowność, zaś nadwyrężanie zabezpieczeń odpowiedzialnych za kontrolę zawartości kontenera i dbanie o to, by podczas transportu nic nie wysypało się na drogę, jest bardzo ryzykowne. W przypadku zapełnienia kontenera, zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści odbiorą go przed ustalonym czasem, oszczędzając tym samym stresu zarówno sobie, Klientowi, jak i ewentualnym kierowcom, którzy mogliby zaznać bliskiego spotkania z gruzem. Przygotowanie terenu na wynajem kontenera na odpady to jedno. Ważne jest, by stale nadzorować proces budowy i poziom gruzu znajdujący się w kontenerze. Z Kontenery24h wynajem kontenerów na odpady nigdy nie był prostszy. Masz jakieś pytania? Z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Wyznajemy zasadę, że ten kto pyta, nigdy nie błądzi – zamiast tego dowiaduje się, jakie zalety niesie wynajem kontenerów budowlanych od renomowanych firm. Wierzymy, że każdy z nas zyskuje na pracy z Klientem. Zleceniodawca będzie mógł cieszyć się czystym podwórkiem, my zaś korzystnie dobitym targiem. Faktem jest, że Kontenery24h oferują usługi najtaniej w mieście – przekonaj się o tym sam, dzwoniąc lub pisząc. Czekamy na zlecenie od Ciebie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *